Mistrzowie matematyki odebrali nagrody

Mistrzowie matematyki odebrali nagrody

BIAŁA PODLASKA Dla tych uczniów nie ma zagadek matematycznych nie do rozwiązania. Laureaci konkursu Mistrz Matematyki świetnie poradzili sobie z zadaniami.

– Uchwałą Senatu RP rok 2019 jest Rokiem Matematyki. W związku z tym powstał pomysł, by zorganizować konkurs matematyczny. Do komisji konkursowej zaprosiłam emerytowane nauczycielki z bialskich liceów, między innymi Krystynę Śliwińską i Zofię Zydlewską – opowiada Teresa Zganiacz, pomysłodawczyni konkursu Mistrz Matematyki.

Konkurs miał dwa etapy. Pierwszy (18 października) odbył się w poszczególnych szkołach i wzięli w nim udział uczniowie z bialskich liceów oraz Liceum Ekonomicznego w Międzyrzecu Podlaskim. Do matematycznych zmagań przystąpiło 89 uczniów, a do kolejnego etapu przeszło 15. Potem (18 listopada) komisja wyłoniła 3 zwycięzców i 7 laureatów.

– Zadania były dostosowane do tych maturalnych na poziomie rozszerzonym. Postanowiliśmy dać młodzieży szansę na sprawdzenie się i wybranie najlepszych szkół w mieście i powiecie. Mamy zdolną młodzież i bardzo się z tego cieszymy – dodaje Zganiacz.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Barabasz, drugie – Antoni Zajko, a trzecie – Paulina Malesa. Natomiast wyróżnieni zostali: Maksymilian Turuk, Emilia Wojtiuk, Marta Sebastjaniuk, Przemysław Szyc, Klaudia Bajkowska, Sebastian Szary i Jakub Bujak. Zwycięzcy otrzymali vouchery do sklepu Empik, a wyróżnieni – nagrody książkowe. Wręczyli je 18 grudnia, podczas uroczystego podsumowania w Urzędzie Miasta, wiceprezydent Maciej Buczyński oraz naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Stanisław Romanowski.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: