Para złodziei zatrzymana. Okradli kilka domów

Para złodziei zatrzymana. Okradli kilka domów

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali parę, która odpowie za szereg kradzieży. To 25-latka i jej 27-letni wspólnik. Sprawcy wykorzystując nieuwagę właścicieli lub otwarte drzwi, dostawali się do mieszkań i kradli pieniądze, dokumenty, sprzęt elektroniczny, karty bankomatowe. Straty spowodowane ich działalnością to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Wpadli w jednym z pensjonatów.

W miniony poniedziałek dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży. Sprawca wykorzystał niezamknięte na noc drzwi domu i sen mieszkańców. Łupem padła gotówka, sprzęt elektroniczny oraz dokumenty i karty płatnicze.

– Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Żmudna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić personalia podejrzewanych. Okazało się, że jest to 25-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej oraz jej 27-letni kompan. Policjanci ustalili też miejsce ich pobytu. Sprawcy zostali zatrzymani w jednym z pensjonatów na terenie województwa mazowieckiego – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W trakcie prowadzonych w sprawie czynności funkcjonariusze ustalili, że para może mieć na swoim koncie szereg kradzieży, do których doszło na terenie Białej Podlaskiej od czerwca. – Sprawcy wykorzystywali nieuwagę właścicieli lub  otwarte drzwi mieszkań. Łupem padała gotówka, dokumenty, sprzęt elektroniczny, a także karty bankomatowe wykorzystywane następnie do włamań na konta właścicieli.  Kobieta podejrzana jest też o oszustwo. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę kilkunastu tysięcy złotych – dodaje rzecznik.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latce, aż 11 zarzutów. 27-latek usłyszał ich siedem. Para odpowiadała będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

W czwartek 21 lipca Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec dwójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa w recydywie może podejrzanym grozić nawet do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy