Warszawska uczelnia w pałacu Potockich?

Warszawska uczelnia w pałacu Potockich?

MIĘDZYRZEC PODLASKI Jest szansa, że po wielu latach przerwy szkolnictwo wyższe powróci do Międzyrzeca. Collegium Humanum w Warszawie otwiera tutaj kierunek studiów menadżerskich. Zajęcia będą się odbywały w pałacu Potockich.

Będą to studia podyplomowe i prowadzone w systemie zaocznym. Gdyby kierunek udało się uruchomić, poszerzy się oferta edukacyjna, a miasto otrzyma wsparcie finansowe. Uczelnia zadeklarowała, że przeznaczy pewną kwotę na utrzymanie pałacu.

– Szkolnictwo wyższe w Międzyrzecu Podlaskim w przeszłości było już obecne. Wystarczy wspomnieć funkcjonującą tutaj filię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego czy filię Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obie placówki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jednak po zmianie prawodawstwa w zakresie funkcjonowania uczelni wyższych, prowadzenie studiów w takich miastach jak Międzyrzec stało się prawie niemożliwe. Powrót do tych tradycji, uruchomienie kierunku studiów w naszym mieście, to oczywiście prestiż dla Międzyrzeca, ale także podkreślenie funkcji społecznych, edukacyjnych czy kulturalnych, jakie miasto pełni w regionie – mówi Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

Studia na kierunku Executive MBA (Master of Business Administration) są jednymi z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych na świecie kwalifikacji menedżerskich. – Executive MBA jest przeznaczony przede wszystkim dla kadry kierowniczej wyższego szczebla, członków organów statutowych spółek prawa handlowego i skarbu państwa, dyrektorów spółek handlowych, menedżerów lub tych, którzy chcą zajmować stanowiska kierownicze, w celu jak najlepszego wykorzystania ich wiedzy oraz umiejętności w różnych dziedzinach biznesu – mówi Przemysław Cichocki, pełnomocnik ds. studiów podyplomowych w Collegium Humanum.

Zajęcia prowadzone będą w systemie niestacjonarnym, w soboty i niedziele. Rozpoczną się po zebraniu 25-osobowej grupy.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” https://eprasa.pl/news/podlasianin od 3 marca

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: