Strażnicy graniczni udzielili pomocy rannym w wypadku

Strażnicy graniczni udzielili pomocy rannym w wypadku

Udzielili pomocy rannym w wypadku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek w Białej Podlaskiej oraz Kodniu w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej byli świadkami groźnego wypadku. Bez zawahania ruszyli z ratunkiem poszkodowanym.

Do zdarzenia, którego świadkami byli dwaj funkcjonariusze doszło w poniedziałek (2 grudnia) wieczorem pięć kilometrów przed Hrubieszowem. Bus wypadł nagle z szosy i wywrócił się na bok. Autem podróżowało sześciu obywateli Ukrainy. Jedna z poszkodowanych osób doznała obrażeń głowy, zaś kolejna została uwięziona w pojeździe. Kobieta była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem i uskarżała się na ból klatki piersiowej oraz kręgosłupa.

Funkcjonariuszom udało się uwolnić poszkodowaną. Założono jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i na desce ortopedycznej przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Obaj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG.
(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: