Skoczkowie ozdobą mityngu

Skoczkowie ozdobą mityngu

Skok na wysokość 145 cm umocnił 12-letnią Maję Czublun na prowadzeniu w Polsce

Na stadionie lekkoatletycznym bialskiej AWF odbył się na początku czerwca drugi z trzech zaplanowanych do wakacji mityngów. Tym razem pogoda dopisała, w odróżnieniu do zawodniczek i zawodników, gdyż część z nich wzięła udział w mistrzostwach Polski LZS w Zamościu oraz szeregu innych krajowych mityngów. Atrakcyjność zmagań podnieśli jednak czołowi zawodnicy spoza województwa lubelskiego, m.in. z Gdańska i Białegostoku.

Bialscy lekkoatleci wystartowali tym razem w okrojonym składzie, lecz pokazali się z bardzo dobrej strony. Na szczególną uwagę zasłużyli m.in. Bartłomiej Bedniczuk, który poprawił swój tegoroczny wynik w skoku wzwyż, osiągając wynik 209 cm i zwyciężając w konkursie. Drugie miejsce zajął Jakub Moskal z Podlasia Białystok z rezultatem 195 cm, a trzecie młodzik z Białej Podlaskiej – Piotr Jaroszkiewicz, wyrównując swój rekord życiowy 170 cm.

Szczególne słowa uznania należą się 12-letniej Mai Czublun, która skacząc wzwyż 145 cm, ustanowiła swój rekord życiowy w tej konkurencji i umocniła się na prowadzeniu w Polsce. Jej rówieśniczka Lena Najdyhor wyrównała „życiówkę”, uzyskując 125 cm. Natomiast w skoku w dal Katarzyna Bargielska była druga, dwukrotnie uzyskując odległość 5,80 m, co jest jej rekordem życiowym na otwartym stadionie oraz aktualnie trzecim wśród młodzieżowców U-23. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok, osiągając najlepszy wynik w tym roku w Polsce – 6,24 m.

Pod nieobecność wracającego do zdrowia po niedawnym niegroźnym urazie Piotra Tarkowskiego, bardzo dobrze zaprezentował się o rok starszy jego rywal (i kolega) Norbert Kański z gdańskiego AZS-AWFiS, który w czwartej kolejce konkursu skoku w dal pofrunął na odległość 7,57 m. Do minimum na tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy zabrakło mu tylko 3 cm. Gorzej niż tydzień wcześniej w Łodzi pobiegli bialscy sprinterzy. W biegu na 100 m zwyciężył Karol Musiej z czasem 10,99 s, a Bartosz Litwinek był trzeci z wynikiem 11,29 s.

Trzeci i ostatni w tym roku ogólnopolski mityng na stadionie bialskiego AWF odbędzie się 22 czerwca i zapowiedziało w nim swój udział kilku polskich kadrowiczów. W mityngu weźmie także udział liczna ekipa lekkoatletów z Tajlandii, co powinno zapewnić kibicom dodatkowe atrakcje. Będzie to ostatni sprawdzian naszych lekkoatletów przed mającymi się odbyć tydzień później młodzieżowymi mistrzostwami Polski U-23.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: