PSL nie wystawi członków komisji

PSL nie wystawi członków komisji

– Zdrowie i bezpieczeństwo są ważniejsze – deklaruje Grzegorz Siemakowicz, prezes zarządu miejskiego PSL.

BIAŁA PODLASKA Lokalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowały o niewystawieniu członków do komisji wyborczych. – Zdrowie i bezpieczeństwo są ważniejsze – deklaruje Grzegorz Siemakowicz, prezes zarządu miejskiego PSL.

„Biorąc pod uwagę istniejące zagrożenie epidemiczne oraz brak możliwości przewidzenia dalszego rozwoju sytuacji, świadomi odpowiedzialności za zdrowie i życie obywateli, Zarząd Powiatowy i Zarząd Miejski PSL w Białej Podlaskiej podjęły decyzję o niezgłaszaniu kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych. Jednocześnie apelujemy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, by chronić siebie i wasze rodziny” – poinformowali w ubiegłym tygodniu członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W rozmowie z „Podlasianinem” prezes zarządu miejskiego stwierdza, że nie jest to odgórny nakaz partii. Ogólnopolskie władze dały lokalnym liderom wolną rękę, rekomendując jedynie, by kierowali się dobrem ludzi. Stąd decyzja, by członków komisji nie wystawiać.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inne ugrupowania także mają problem ze skompletowaniem listy członków komisji. – Ludzie, którzy wcześniej się zgłosili, teraz rezygnują. Obawiają się o swoje zdrowie – słyszymy od przedstawiciela innej partii.

Tymczasem wciąż nie zapadła decyzja na temat zmiany terminu wyborów, o co wnioskuje wiele środowisk. Także prezydent Białej Podlaskiej w liście do premiera Mateusza Morawieckiego poinformował o swoich niepokojach związanych z terminem majowym. Wiele samorządów deklaruje wprost, że na swoim terenie nie będą w stanie przeprowadzić wyborów prezydenckich. We wtorek 7 kwietnia w Sejmie posłowie mają się zająć propozycją PiS o głosowaniu korespondencyjnym.

Artykuł do przeczytania w papierowym i elektronicznym wydaniu „Podlasianina” od 8 kwietnia.

https://eprasa.pl/news/podlasianin

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: