Przez płot z kontrabandą wartą 600 tysięcy

Przez płot z kontrabandą wartą 600 tysięcy
fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 35 tys. paczek papierosów. Sprawcy przerzucali kontrabandę przez płot drogi celnej w Koroszczynie. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to prawie 600 tys. zł.

Zuchwałą próbę przemytu papierosów z Białorusi podjęli trzej obywatele naszego kraju. W nocy z 7 na 8 kwietnia na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze zorganizowali przerzut nielegalnych wyrobów przez płot drogi celnej. W akcji uczestniczyły trzy pojazdy – dwa tiry i samochód dostawczy. Dwóch mężczyzn wyrzucało kontrabandę z naczepy jednego z zestawów ciężarowych, a z drugiej strony płotu przejmował ją kierowca samochodu dostawczego.

Jednak szczęście im nie sprzyjało. Cały proceder uchwyciły kamery monitoringu. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się patrole Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej. I chociaż przemytnicy rzucili się do ucieczki, jeden nawet przez podmokłe tereny, to funkcjonariuszom szybko udało się ich zatrzymać.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu papierosów. Za popełnione przestępstwo grozi im wysoka grzywna. W sumie w samochodzie dostawczym oraz naczepie ciężarówki ujawniono łącznie ponad 35 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o rynkowej wartości prawie 600 tys. zł. Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

zdjęcia Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy