Przetarg na Via Carpatia do Międzyrzeca

Przetarg na Via Carpatia do Międzyrzeca

MIĘDZYRZEC PODLASKI Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka S19 od granicy między województwami mazowieckim i lubelskim do Międzyrzeca Podlaskiego.

Planowana inwestycja jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej S19 Białystok-Lubartów, która w przyszłości będzie stanowiła na terenie Polski część międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.

Projektowana droga ekspresowa S19 wraz z drogą ekspresową S17 stanowić będą na terenie województwa lubelskiego istotny szkielet dróg o dużym natężeniu ruchu, łączących tereny wschodniej części kraju w kierunku północ-południe. Właśnie ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka S19, do Międzyrzeca Podlaskiego.

– To kolejny w tym miesiącu przetarg na realizację S19 i jednocześnie siedemnasty od początku roku, w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 oraz Programu Budowy 100 Obwodnic.  Łączna długość tych odcinków to ponad 172 kilometry – podkreśla Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy