Przegrany sparing bialskich szczypiornistów z Jurandem

Tydzień przed wznowieniem rozgrywek Ligi Centralnej w sobotę 21 stycznia piłkarze ręczni AZS-AWF Biała Podlaska ulegli we własnej hali Jurandowi Ciechanów 30:32. Za karę trener Marcin Stefaniec zaaplikował im dzień później nie jeden, a dwa treningi. W najbliższą sobotę (28.01) akademicy zagrają o godz. 15 na wyjeździe z MKS Wieluń.

Sparing z liderem grupy C pierwszej ligi okazał się dla akademików niezwykle cennym sprawdzianem. Dobrze zorganizowani w defensywie goście często przerywali ich ofensywne akcje, ponadto sami bialczanie nie potrafili wykorzystać wielu dogodnych sytuacji strzeleckich.

W efekcie przez niemal całe spotkanie (rozegrane w formacie 3 razy 20 minut, plus 10 dodatkowych) prowadził Jurand, w wielu momentach sześcioma bramkami (7:13, 12:18, 15:21, 19:25, 21:27), a w 37. minucie nawet siedmioma (13:20). Ponadto pomiędzy 22. a 38. minutą akademicy trafili zaledwie cztery razy!

Jedno jest zatem pewne – jeżeli w Wieluniu zawodnicy wicelidera Ligi Centralnej nie poprawią jakości swojej gry, o korzystny wynik może być bardzo trudno. (rl)