Wreszcie udany finisz AZS-AWF Biała Podlaska

Najwięcej goli dla AZS-AWF zdobył Franciszek Wierzbicki (nr 9)

W meczu na szczycie 25. serii spotkań Ligi Centralnej zajmujący drugie miejsce Autoinwest Żukowo podejmował w sobotę 6 kwietnia piąty AZS-AWF Biała Podlaska. Po ostatnich trzech wyjazdowych porażkach akademików wydawało się, że również na Pomorzu o punkty będzie im trudno. Tymczasem bialczanie spisali się nadspodziewanie dobrze i pokonali dotychczasowego wicelidera, prowadząc niemal przez całe spotkanie.

AUTOINWEST Żukowo – AZS-AWF Biała Podl. 28:32 (14:17).

Autoinwest: Syga, Wodziński – Miklikowski (1), Dorsz (3), Sadowski (4), Wleklak (2), Porębski, Jagielski (10), Scharmach, Lisiewicz, Gajdziński (6), Szymczak, Benkowski (2).

AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk – Grzenkowicz (6), Wierzbicki (9), Tarasiuk (2), Stefaniec (2), Mazur (2), Reszczyński, Kozycz (4), Kandora, Antoniak (5), Lewalski (1), Baranowski (1), Wojnecki.

Sędziowie: S. Bartkowiak (Poznań) i W. Łakomy (Borek Wlkp.).

Kary: Autoinwest – 8 min., AZS-AWF – 10 min.

Akademicy rozpoczęli kapitalnie, bo już po dziesięciu minutach wygrywali 5:1. Za chwilę, po golu Mateusza Grzenkowicza, podwyższyli na 7:2, a gdyby karnego wykorzystał Dominik Antoniak, to w 17. minucie byłoby 10:4. Z czasem gospodarze zaczęli zmniejszać różnicę, i po rzucie najskuteczniejszego w swoich szeregach (w sumie 10 trafień) Krzysztofa Jagielskiego, zbliżyli się nawet do dwóch goli (12:10). Do przerwy podlaski zespół wygrywał jednak 17:14, bo celnie rzucił grający trzecie spotkanie z rzędu trener Marcin Stefaniec.

Po przerwie lepiej zaczęli żukowianie, i w 38. minucie doprowadzili do remisu 18:18. Od tego momentu na każde dwa trafienia bialczan rywale odpowiadali tym samym. Na tablicy często widniał więc remis – 20:20, 22:22, 24:24, 26:26. Ostatni raz nierozstrzygnięty wynik (27:27) pojawił się w 58. minucie, bo w końcówce m.in. dwa gole zdobył Franciszek Wierzbicki, Adam Lisiewicz trafił w słupek, przechwytem celnym rzutem popisał się Bartłomiej Mazur, i AZS-AWF zwyciężył 32:28.

Wyniki pozostałych meczów: Jurand – Śląsk 35:27, MKS Wieluń – Padwa 23:24, SMS ZPRP I – Nielba 33:34, Olimpia – Pogoń 31:32, Siódemka – Zagłębie 32:29, Stal M. – Stal Gorzów Wlkp. 26:23, pauzowała Anilana.

W tabeli, mimo porażki, na pierwszym miejscu znajduje się Śląsk Wrocław (55 pkt.), na drugie awansowała zamojska Padwa (44), na trzecie szczecińska Pogoń (43), a na czwarte AZS-AWF Biała Podlaska (42).

W kolejnej serii akademicy podejmą 13 kwietnia o godz. 18 Nielbę Wągrowiec.