Policjant zakażony koronawirusem

Policjant zakażony koronawirusem

MIĘDZYRZEC PODLASKI U jednego z policjantów międzyrzeckiego Komisariatu Policji potwierdzono koronawirusa. Podjęto decyzję o wyłączeniu obsługi interesantów w międzyrzeckiej jednostce.

– W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 u jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie policjantów, pracowników i mieszkańców naszego powiatu Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny podjęli decyzję o czasowym wyłączeniu komisariatu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W uzgodnieniu z Sanepidem podejmowane będą dalsze decyzje adekwatne do zachodzących zmian. Zgodnie z procedurami trwa dezynfekcja zarówno budynku  komisariatu jak też radiowozów będących na jego wyposażeniu.

Funkcjonariusz u którego dzisiaj potwierdzony został pozytywny wynik testu na COVID-19 przebywa obecnie w szpitalu, natomiast 48 policjantów i pracowników przebywa na kwarantannie.

W sprawach objętych działaniem międzyrzeckiego komisariatu prosimy o bezpośredni kontakt z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej, Pl. Wojska Polskiego 23, tel. tel. 47 814-1300. W realizacji zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom bialskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z OPP KWP Lublin.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy