Pięciu Afgańczyków ukrytych w naczepie tira w Woskrzenicach

Pięciu Afgańczyków ukrytych w naczepie tira w Woskrzenicach

GMINA BIAŁA PODLASKA Pięciu nielegalnych imigrantów ukryło się w przyczepie rosyjskiej ciężarówki, wiozącej owoce z Macedonii do Rosji. Kierowcę jadącego krajową dwójką zaniepokoiły odgłosy dobiegające z wewnątrz samochodu. Zjechał na parking w Woskrzenicach Dużych i zadzwonił na policję.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie od rosyjskiego kierowcy ciężarówki, że z naczepy jego ciężarówki słychać podejrzane odgłosy. Kierowca zatrzymał się na parkingu w Woskrzenicach Dużych. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji, Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej. – Okazało się, że w naczepie typu chłodnia ukryło się pięć osób. Bez opuszczania naczepy podróżowali oni z Macedonii tzw. szlakiem bałkańskim. Transport owoców miał trafić do Rosji – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddzialu Straży Granicznej.

W naczepie podróżowało dwóch mężczyzn i trzech nastoletnich chłopców. Wszyscy są obywatelami Afganistanu. Wsiadając do ciężarówki myśleli, że uda im się dotrzeć do Francji lub Anglii, nie spodziewali się, że jest to transport na wschód. – Po przewiezieniu ich do pomieszczeń służbowych SG, zostali oni przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. Migranci podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej nie kryli swojego zaskoczenia faktem, iż krajem docelowym transportu, z którym podróżowali była Rosja. Okazało się, że będąc jeszcze w Macedonii, ukryli się oni w niewłaściwej ciężarówce, bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja lub Anglia – dodaje Sienicki.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej badają obecnie okoliczności tej nielegalnej migracji. Cudzoziemcy decyzją sadu zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców na terenie kraju.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: