Nowe auto do akcji ratunkowych dla OSP Stołpno

Nowe auto do akcji ratunkowych dla OSP Stołpno
Fot. Monika Pawluk

MIĘDZYRZEC PODLASKI Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim mają nowy samochód. Auto wyposażone w specjalistyczny sprzęt posłuży do akcji z zakresu ratownictwa wodnego.

W środę 24 lutego w siedzibie międzyrzeckiej firmy Tirmet nastąpiło oficjalne przekazanie auta jednostce. Klucze do nowego auta wręczył strażakom Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

– Naszym zadaniem jest pomoc i dbanie o bezpieczeństwo i do tego niezbędny jest specjalistycznego. Nowy samochód Iveco, który właśnie do nas przyjechał przeznaczony jest do ratownictwa wodnego. Służy między innymi do transportu osób, ale wyposażony jest również w sprzęt do ratownictwa wodnego. Mamy tam sprzęt nurkowy, medyczny, burzący oraz wszelkiego rodzaju narzędzia które będą nam służyć w prowadzeniu działań – mówi Karol Szmytko, prezes OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim. 

Wartość tego projektu to 463 tys. zł, z czego miasto dołożyło 100 tys. zł, natomiast pozostała kwota pochodzi z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszy przekazanych międzyrzeckim strażakom przez lokalne firmy i przyjaciół jednostki. (…)

Cały artykuł przeczytać będzie można w najbliższym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 9 od 2 marca na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy