Naukobus i człowiek-układanka w szkole w Tucznej

Naukobus i człowiek-układanka w szkole w Tucznej

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej w powiecie bialskim 27 i 28 kwietnia będą mieli szansę zamienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Tucznej będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wystawa „Eksperymentuj!”, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa „Eksperymentuj!” to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież przez cały czas trwania wizyty Naukobusu będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową.

Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Eksperymenty w domu

Dla wszystkich odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu czy w klasie. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować, używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje twierdzenie Pitagorasa.


Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w 2023 roku odwiedza kolejne miejscowości i placówki edukacyjne w kraju. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!”, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie, pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. Mogą one korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i odkrywać zjawiska przyrodnicze. Spotkania z edukatorami i oryginalnymi eksponatami udowadniają, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, wciąga i bawi.

Zdjęcia: Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik


Zobacz też
kreskówkę „Łowcy Zjawisk” o tym, jak powstają eksponaty w Centrum Nauki Kopernik:

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy