Młodzi bialscy aktorzy z zespołu Fantazja świetnie wypadli na przeglądzie wojewódzkim

Młodzi bialscy aktorzy z zespołu Fantazja świetnie wypadli na przeglądzie wojewódzkim

Zespół teatralny Fantazja, działający przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, 24 kwietnia wziął udział w Festiwalu Najciekawszych Widowisk w ramach 23. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Świdniku, wystawiając spektakl „Przygody Pinokia”.

Organizatorem konkursu wojewódzkiego jest Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. W ciągu trzech dni na scenie wystąpiło 28 zespołów teatralnych z województwa lubelskiego, co podkreśla rangę tego wydarzenia. Z wielką radością przyjęto informację, że Paulina Dacewicz otrzymała nagrodę aktorską za rolę Pinokia. Zresztą cały zespół został doceniony przez komisję bardzo pozytywnie, co wpływa na chęć osiągania dalszych sukcesów i samodoskonalenia.

Ogromne podziękowania za promocję, wsparcie i możliwość rozwoju należą się zespołowi pracowników Bialskiego Centrum Kultury, w szczególności dyrektorowi Zbigniewowi Kapeli, a także rodzicom za wspólne przeżycia i zaangażowanie.

Zespół teatralny Fantazja tworzą dzieci i młodzież: Emilia Bańkowska, Antoni Bańkowski, Gabriela Borkusewicz, Maja Borowik, Paulina Dacewicz, Julia Madej, Emilia Mincewicz, Klaudia Paszczyk, Malwina Purgał, Róża Rogowienko, Weronika Semeryło, Liliana Troć, Lena Zaborowska i Weronika Zgorzałek.

Zespół funkcjonuje od dwóch lat. Instruktorem jest Małgorzata Minakowska, mająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności teatralnej. Zajęcia teatralne odbywają się dwa razy w tygodniu. Czas spędzony razem jest bardzo wartościowy i rozwojowy. Teatr to synteza różnych dziedzin, z których można nauczyć się wielu umiejętności, takich jak dykcja, wyrazistość, interpretacja tekstów, praca przy muzyce, scenografia, rozwijanie wyobraźni i fantazji.

Wzajemna pomoc jest tutaj kluczowa, a w połączeniu z kreatywnością, pomysłowością i przede wszystkim chęcią do pracy, zespół Fantazja sukcesywnie się rozwija. Motto przewodnie zespołu to „Teatr uczy, bawi, wychowuje”.

Przypomnijmy, że 17 marca br. odbyła się premiera przedstawienia „Przygody Pinokia”. Było to jednocześnie otwarcie Międzynarodowego Dnia Teatru w Białej Podlaskiej. Jak dotąd spektakl obejrzało około 2 tysięcy widzów. Fantazja występuje chętnie dla wychowanków szkół i przedszkoli. Po każdym spektaklu odbywa się integracja z widownią. Małgorzata Minakowska wraz z zespołem wprowadza młodą publiczność w świat teatralnych zabaw i ćwiczeń.

zdjęcia BCK

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy