Filia nr 6 miejskiej biblioteki zaprasza do świata ptaków

Filia nr 6 miejskiej biblioteki zaprasza do świata ptaków

W czwartek 9 maja Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej przy ulicy Orzechowej 34 odwiedzi ornitolog Andrzej Lipiński. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa fotografii pt. „Świat ptaków” autorstwa Konrada Kiryły oraz Andrzeja Lipińskiego.

Z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna organizuje dla wszystkich miłośników przyrody spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Gościem specjalnym będzie pochodzący z Piszczaca, a od dziesięciu lat mieszkający w Białej Podlaskiej ornitolog Andrzej Lipiński. Oprawę muzyczną zapewnią Oliwia Cholewa i Jagoda Szewczuk (gitary). Uczestnicy spotkania będą mogli też obejrzeć zdjęcia fotografa przyrody Konrada Kiryły z Białej Podlaskiej. Początek o godzinie 18.

Ornitolog Andrzej Lipiński należy do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Jest organizatorem Zimowego Ptakoliczenia w Białej Podlaskiej. Prowadzi ochronę wysp dla mew i rybitw.

Konrad Kiryła fotografowaniem przyrody zajmuje się hobbistycznie. „Obcowanie z naturą, obserwowanie jej piękna i zmienności, jest dla mnie nie tylko pasją, ale też sposobem na relaks i odnalezienie wewnętrznej równowagi. Każde zdjęcie, które tworzę, to nie tylko uchwycenie chwili, ale również część mnie, mojego spojrzenia na świat i osobistego doświadczenia z pięknem, które mnie otacza” – pisze o sobie.

Na spotkanie zapraszają prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy