Pracownik zamiast wykonywać robotę, wstawił sprzęt do... lombardu

Pracownik zamiast wykonywać robotę, wstawił sprzęt do... lombardu
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Za przywłaszczenie sprzętu do montażu instalacji światłowodowej odpowie 21-letni mężczyzna. Dostał ten sprzęt, żeby móc realizować zlecenia, a później ani myślał go zwrócić.

Bialscy policjanci ustalili, że 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o przywłaszczenie powierzonego mu sprzętu do instalacji światłowodu. Pokrzywdzony szef potwierdził, że doszło do takiego przestępstwa.

Jak opowiedział, w lutym br. dał ogłoszenie o możliwości zarobku przy instalacji światłowodu. Zgłosił się 21-letni mężczyzna, który zgodził się współpracować z firmą na ustalonych zasadach. Otrzymał do użytkowania sprzęt, który miał mu służyć do realizacji zleceń. Były to m.in. spawarka światłowodowa, miernik optyczny, stripper do zarabiania światłowodów. Wartość sprzętu wyceniona została na około 15 tys. zł.

Z uwagi na pojawiające się problemy we współpracy, w marcu 21-latek został zobowiązany do zwrócenia powierzonego sprzętu. Jednak nie uczynił tego, co raz przekładając termin zwrotu.

– Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zajmujący się sprawą ustalili, gdzie 21-latek może przebywać. Został zatrzymany do wyjaśnienia na terenie Siedlec. Funkcjonariusze odzyskali też sprzęt, który wstawiony był w jednym z lombardów – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami tłumaczył, że zamierzał wykupić zastawiony sprzęt. Policja ustala okoliczności tej sprawy.

Ponadto zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież elektronarzędzi na szkodę członka swojej rodziny. Do tego zdarzenia doszło na początku maja tego roku, a urządzenia są warte niemal 1 tysiąc złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 21-latkowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy