Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami

Największa impreza wioślarska w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami

Wiosną Fundacja Avalon, w ramach projektu Avalon Extreme, organizuje zawody na ergometrze wioślarskim. Sportowe rozgrywki mają charakter ogólnopolski i będzie można wziąć w nich udział we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Dotychczasowo impreza miała charakter lokalny, ponieważ odbywała się w Warszawie. Ta edycja jest szczególna, ponieważ eliminacje odbywają się stacjonarnie w całej Polsce.

W województwie lubelskim eliminacje odbędą się w Cityfit Lublin Plaza, ul. Lipowa 13, 20-020 Lublin. Miejsce to może jeszcze ulec zmianie, o czym uczestnicy zostaną poinformowani.

Etapy imprezy – kwalifikacje, eliminacje, finał!

Rekrutacja uczestników trwa do 23 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego. Zakwalifikowane osoby przystąpią do eliminacji, które będą prowadzone od 28 kwietnia do 7 maja we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Pod okiem trenera, przy możliwej pomocy asystenta i wolontariusza, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił i uzyskać jak najdłuższy dystans w określonym czasie na ergometrze wioślarskim. Eliminacje prowadzone będą w obiektach sportowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a konkretne terminy w danych miastach zostaną ustalone ze zgłoszonymi zawodnikami i trenerami.

Do finału przejdzie 10 osób, które uzyskają najlepszy czas. Zostaną one zaproszone na ostatni etap zawodów, który odbędzie się w Warszawie. Finał tegorocznej edycji Avalon Extreme Rowing Hard zaplanowany jest na 20 maja. Podczas tego wydarzenia wyłonieni z eliminacji zawodnicy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji i powalczą o miejsce na podium i nagrody. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej.

W poprzedniej edycji zawodów udział wzięli m.in. mistrz parawioślarstwa Jarosław Kalling, mistrzyni Europy w parabadmintonie Katarzyna Ziębik oraz mistrz paraolimpijski kajakarz Jakub Tokarz. Imprezę wsparły również osoby ze świata filmów, m.in. aktor Alan Andersz. Projekt Avalon Extreme przyciąga wielu świetnych zawodników, którzy z pewnością podczas tegorocznej edycji pokażą, że niepełnosprawność nie ogranicza.

Cel wydarzenia

– Cztery lata czekaliśmy na powrót Avalon Extreme Rowing Hard. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnopolskich zawodach na ergometrze wioślarskim! Nie trzeba być sportowcem, każdy może przyjść i sprawdzić swoje siły w myśl idei #wystarczyzacząć. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i sportowe emocje na najwyższym poziomie –  Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.


Avalon Extreme to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon Extreme tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy