Udany rewanż piłkarzy ręcznych AZS-AWF

W pierwszym meczu, w styczniu, zwyciężyła Stal 27:28

Oczekiwane najprawdopodobniej wyłącznie przez optymistów zwycięstwo odnieśli w sobotę 4 maja w Gorzowie Wielkopolskim piłkarze ręczni AZS-AWF Biała Podlaska. Tym samym zrewanżowali się za poniesioną w styczniu jednobramkową porażkę ze Stalą. Między słupkami bialskiej bramki bardzo dobrze spisywał się Wiktor Kwiatkowski. Sezon akademicy zakończą 18 maja, meczem u siebie z SMS ZPRP I Kielce.

BUDIMEX STAL Gorzów Wlkp. – AZS-AWF Biała Podl. 27:34 (10:14).

Budimex Stal: Nowicki, Marciniak, Grześkowiak – Napierkowski (1), Drzazgowski (6), Zając, Lemaniak, Pietrzkiewicz (3), Wychowaniec (6), Przybylski (2), Renicki (3), Nieradko, Droździk, Ripa, Stupiński (6).

AZS-AWF: Kwiatkowski – Grzenkowicz (4), Wierzbicki (2), Szendzielorz (1), Stefaniec (6), Trela (2), Mazur (3), Kozycz (7), Antoniak (1), Lewalski (3), Baranowski (1), Wojnecki (4).

Sędziowie: J. Jerlecki i M. Łabuń (obaj ze Szczecina).

Kary: Stal – 6 min., AZS-AWF – 8 min.

Lepiej zaczęli bialczanie, ale po trzech golach na dwubramkowe prowadzenie (4:2) wysunęli się gospodarze. Za sprawą Filipa Lewalskiego i Dominika Antoniaka akademicy odrobili stratę, lecz w 18. minucie, po kolejnej serii udanych akcji, znów prowadzili gorzowianie, tym razem 10:7. Od tego jednak momentu na parkiecie liczyli się wyłącznie podopieczni grającego trenera Marcina Stefańca, którzy do przerwy – uwaga – nie stracili już ani jednego gola. W tym samym czasie zdobyli ich siedem, i gdyby nie obrona przez młodego Bartosza Grześkowiaka karnego Lewalskiego, wygrywaliby wyżej niż 10:14.

Dobrą grę akademicy kontynuowali w drugiej połowie. W efekcie ich przewaga wzrosła w 41. minucie do dziesięciu (13:23). Gospodarze pogodzili się z porażką, goście zmniejszyli koncentrację, emocji było już więc później jak na lekarstwo. A że oba zespoły poluzowały swoje szyki obronne, gole sypały się jak z rękawa, stąd aż 37 trafień w drugiej części. Więcej i tak zdobywali zawodnicy AZS-AWF, stąd ich siedmiobramkowe zwycięstwo.

Wyniki pozostałych meczów: Anilana – Padwa 28:30, Autoinwest – Śląsk 37:33, MKS Wieluń – Jurand 30:31, Nielba – Pogoń 26:28, Olimpia – Siódemka przeł. na 8.V, Zagłębie – Stal M. 20:23, pauzował SMS ZPRP I.

W tabeli Śląsk Wrocław (61 pkt.) ma pięć punktów przewagi nad zamojską Padwą i dziesięć nad Autoinwestem Żukowo (51). AZS-AWF Biała Podlaska (48) jest piąty.

Sezon akademicy zakończą 18 maja o godz. 15 meczem u siebie z SMS ZPRP I Kielce.