Pijany kierowca zatrzymany dzięki informacji od świadka

Pijany kierowca zatrzymany dzięki informacji od świadka
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Za kierowanie po pijaku odpowie 53-letni mężczyzna jadący peugeotem. Ponadto samochód nie miał ważnych badań technicznych. Kierowcy grożą trzy lata więzienia i wysoka grzywna.

W niedzielę 5 maja przed godziną 2 w nocy dyżurny bialskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że kierowca peugeota, jadący trasą E30, jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Interwencję natychmiast podjęli policjanci międzyrzeckiego komisariatu. Na ulicy Drohickiej w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej.

– Za kierownicą samochodu siedział 53-latek. Mundurowi od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że wieczorem wypił kilka piw. Dodatkowo auto, którym kierował, nie miało aktualnych badań technicznych – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany, to trzy lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwym muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

– Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Powinna być ona przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo – dodaje rzeczniczka.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy