Miała być kafejka a były gry hazardowe

Miała być kafejka a były gry hazardowe

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz pieniądze w lokalu, który działał na terenie miasta jako „kafejka internetowa”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w rzeczywistości prowadzone były gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

 

12 listopada bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że funkcjonujący jako „kafejka internetowa” lokal w rzeczywistości prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Czynności na miejscu wykonywane były przy udziale biegłego sądowego.

-Mundurowi potwierdzili w jaki sposób dochodzi do „nielegalnego procederu”, zabezpieczyli pięć jednostek centralnych komputerów, telefon oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: