Łąki kwietne na międzyrzeckich rabatach

Łąki kwietne na międzyrzeckich rabatach

W Międzyrzecu Podlaskim podobnie jak w Białej Podlaskiej czy Lublinie latem zakwitną łąki kwietne. Rozpoczęły się prace nad utworzeniem pierwszej w mieście takiej rabaty.

Łąka, na której będą rosły kwiaty znajdzie się na dwóch pasach na odcinku przy ulicy Kaczyńskiego – między drogą dla rowerzystów i chodnikiem oraz na pasie od strony pól.

Na kilkusetmetrowych pasach zajmujących 900 mkw. można zobaczyć już spulchnioną i przemieszaną ziemię. Zostanie ona wyrównana, a następnie zwałowana. Na tak przygotowany grunt będzie wysiana mieszanka około 40 rodzajów roślin kwitnących. Znajdą się wśród nich m.in. chabry, maki polne, złocienie, kąkole polne, wiesiołki, szałwie, rumiany, koniczyny itp.

Jak informuje międzyrzecki Urząd Miasta to dopiero pierwszy etap tej inwestycji. Kolejne łąki kwietne powstaną w najbliższych miesiącach na skrzyżowaniach i wyspach znajdujących się w pobliżu pasów drogowych przy ul. Partyzantów, Brzeskiej oraz Warszawskiej.

Łąki kwietne powstają w miastach w całej Polsce, bo oczyszczają one powietrze pochłaniając pyły i substancje szkodliwe znacznie skuteczniej od trawników, a ich złożony system korzeniowy wiąże i ogranicza utratę wody z gleby. Łąki kwietne są też jednym z pomysłów ekologów na powstrzymanie wymierania owadów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: