Kontrabanda w pociągu towarowym

Kontrabanda w pociągu towarowym

GRANICA Przemyt ponad 43 tys. paczek papierosów o wartości blisko 600 tys. zł, udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z kolejowego przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu.

Po raz kolejny sukcesem zakończyły się wspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego w Terespolu. W wyniku zaledwie dwóch kontroli, przeprowadzonych 8 i 10 listopada, ujawniono łącznie 43 145 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 593 tys. zł.

W obydwu przypadkach kontrabanda ukryta była w wagonach pociągów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. Zawinięte w czarną folię pakiety papierosów jechały razem z legalnym ładunkiem zrębki drewnianej.

– Z uwagi na brak możliwości dokonania rozładunku pociągów na terenie Oddziału Celnego w Terespolu oba pociągi zostały skierowane do Oddziału Celnego w Małaszewiczach, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu zostały rozładowane. W sprawach wszczęte zostały postępowania przygotowawcze – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 13 mln zł.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: