Zaprojektuj miejską maskotkę

Zaprojektuj miejską maskotkę

Aby wziąć udział w konkursie należy przesyłać rysunki lub szkice nawiązujące do „Legendy o Złotym, Srebrnym i Brązowym żwirku” Krystyny i Ryszarda Kornackich na zdjęciu)

MIĘDZYRZEC PODLASKI W Międzyrzecu Podlaskim zorganizowano konkurs plastyczny na miejską maskotkę – „Żwirek Międzyrzecki”. Aby wziąć udział w konkursie należy przesyłać rysunki lub szkice nawiązujące do „Legendy o Złotym, Srebrnym i Brązowym żwirku” Krystyny i Ryszarda Kornackich. Prace posłużą do przygotowania prototypu miejskiej maskotki, która będzie wykorzystywana do promocji miasta.

Autor najciekawszej otrzyma nagrodę w wysokości 400 zł. Konkurs adresowany jest do uczniów międzyrzeckich szkół oraz mieszkańców w wieku do 25 lat. Prace przedstawiające: złotego, srebrnego lub brązowego żwirka będą inspiracją do zaprojektowania innowacyjnej maskotki, która kojarzy się z miastem i jego walorami turystycznymi. Na pomysły czekamy od 1 czerwca do 15 lipca. Prace wraz z wypełnionym zgłoszeniem i oświadczeniami można składać w Wydziale Strategii i Rozwoju (pok. nr 33) lub wysłać pocztą na adres urzędu.

Konkurs ma także na celu promocję czytelnictwa i zapoznanie się z twórczością lokalnych autorów, a tym samym historią miasta i regionu. Ma też przypomnieć o wartości baśni i legend, kształtujących wyobraźnię czytelników. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z publikacją „Czarna róża. Baśnie i Opowieści z Podlasia”, 2005 r..

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy