Kącik książkowy: Co robi współczesna grupa bojowa w samym środku drugiej wojny światowej?

Kącik książkowy: Co robi współczesna grupa bojowa w samym środku drugiej wojny światowej?

Wciągająca powieść sensacyjna, w której gra toczy się o najwyższą stawkę – o zmianę losów świata! Sięgnij po doskonałą książkę Marcina Ciszewskiego pt. „Major”, wydaną niedawno przez wydawnictwo Skarpa Warszawska.

Kwiecień 1943 roku. Przeniesiony w wyniku spisku z 2007 roku, Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy toczy walkę z niemieckim okupantem i stara się ochronić pozostały sprzęt przed niemieckimi i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi, oferując zaawansowaną technologicznie broń z przyszłości. Tymczasem Himmler wydaje rozkaz przeprowadzenia ostatecznej likwidacji getta warszawskiego…

Marcin Ciszewski kolejny raz udowadnia, że w budowaniu alternatywnych historii nie ma sobie równych, a jego cykl książek „www” nadal podbija serca.

„Kilkukrotnie zamrugał i skupił się na celu. Starał się ocenić dystans. Sto metrów. Może sto dziesięć. Mała, pochylona sylwetka niemal zlewała się z otoczeniem. Pot skapywał z nosa, mgła przed oczami nie chciała się rozwiać. Miał przed sobą teoretycznie najłatwiejszy strzał. Z leżącej pozycji, do nieruchomego celu. Żołnierz skupił się. Nie mógł tu tkwić w nieskończoność, przeciwnie, czuł, że jego czas się kończy. Wycelował najlepiej jak mógł, wstrzymał oddech i nacisnął spust…” (fragment „Majora”).

źródło: Skarpawarszawska.pl

 

Opinie o książce:

ZARECENZOWANI (portal Lubimyczytać.pl): Książka trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Wojsko Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego na dobre zagościło w czasach II wojny światowej. Realnie uprzykrzają życie okupantowi. Niestety, wieść o jednostkach posiadających futurystyczne uzbrojenie oraz ponadprzeciętne przeszkolenie dotarła już zarówno do nazistów, jak i do Sowietów. Porucznik Wojtyński musi więc pilnować ukrytego sprzętu. Jednocześnie negocjując jego przekazanie wojskom Stanów Zjednoczonych. Na domiar złego właśnie podjęto decyzję o ostatecznej likwidacji getta warszawskiego. Walka na kilku frontach, siatki szpiegowskie, sukcesy oraz niepowodzenia każdej ze stron. To sprawia, że od lektury ciężko jest się oderwać chociaż na chwilę.

2601bookworm1989 (portal Lubimyczytać.pl): Lubcie gdy książka jest połączeniem kilku waszych ulubionych gatunków? Ja bardzo! Dlatego też ta lektura tak bardzo przypadła mi do gustu. Uwielbiam powieści sensacyjne, wojenne i fantasy, a tu miałam wszystko to, po co najchętniej sięgam. Bardzo zaintrygowała mnie ta historia. Treść jest niezwykle ekscytująca. Nieszablonowa fabuła wciąga od pierwszych stron. Zachwyca swoją wymyślnością i nietypowością. Jest pionierska. Pióro autora jest bardzo przyjemne w odbiorze. Jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Lubię takie nietuzinkowe lektury. Jest wartko, dynamicznie, zaskakująco i intrygująco. Polecam serdecznie.

 

O autorze:

Marcin Ciszewski

Jeden z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Absolwent historii Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo że nie zajmuje się historią zawodowo, pasjonuje go okres II wojny światowej. Jeden z najciekawszych autorów ostatnich lat, jedyny pisarz tworzący świetną sensację w polskich realiach.

Uprawiał wyczynowo narciarstwo alpejskie oraz trenował sztuki walki. Oprócz czterech książek, ma na koncie także dwie płyty długogrające. Planuje skomponować muzykę do filmu, być może będzie to ekranizacja jednej z jego powieści. (http://www.marcinciszewski.com.pl/)

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy