Hodował konopie w obudowie głośnika

Hodował konopie w obudowie głośnika

MIĘDZYRZEC PODLASKI Noc w policyjnym areszcie spędził 30-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili znaczne ilości suszu oraz roślin konopi indyjskich. Były one ukryte w obudowie głośnika.

W poniedziałek 24 lutego policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim weszli na jedną z posesji na terenie miasta. – Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 30-latek może posiadać środki odurzające. W trakcie prowadzonych czynności informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W jednym z pokoi ujawnili susz marihuany. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia około 160 porcji dealerskich tego narkotyku – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej.

W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili też dwie 30- centymetrowe rośliny konopi. Ukryte byłe one w obudowie głośnika. – Miejsce „hodowli” posiadało lampę jak też wentylator. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, natomiast narkotyki i konopie zostały zabezpieczone – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Policjanci ustalają okoliczności sprawy. Uprawa jak i posiadanie konopi zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: