Bialska Czwórka dziesiąta w turnieju Tymbarku

Bialska Czwórka dziesiąta w turnieju Tymbarku

64 drużyny chłopców i dziewczynek wzięło udział w zorganizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie turnieju finałowym dziewiętnastej edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Wśród nich znalazła się dziewczęca drużyna UKS Czwórka Biała Podlaska i zajęła dziesiąte miejsce w kategorii U-10.

Wskutek losowania, w którym wziął udział prezes PZPN Zbigniew Boniek, Czwórka trafiła do grupy z Beniaminkiem Krosno, Ząbkovią Ząbki i APN Talentem Trzebnica. Z pierwszym zespołem (był piąty w końcowej klasyfikacji) przegrała 2:5, z drugim (zajął ostatecznie trzecie miejsce) 0:6, by trzeci pokonać 2:1. W efekcie rywalizowała o miejsca 9-16. W tej fazie pewnie pokonała Stilon Gorzów 4:0, następnie drużynę z Grodziska Wielkopolskiego 2:0, by w meczu o dziewiąte miejsce uznać wyższość SMS Łódź, przegrywając 0:3.

W finałowym turnieju zagrały: Julia Czeberkus, Zuzanna Czmielewska, Martyna Dejneka, Małgorzata Furtak, Wiktoria Jagodzińska, Alicja Kaim, Natalia Kowalczuk, Zofia Łocheńska, Magdalena Meleszko i Amelia Zdunek. Ich trenerami byli: Dariusz Denicki i Marek Kalinowski, którzy nie kryją satysfakcji. – Jak na debiut zagraliśmy bardzo dobrze, gdyż rywalizowaliśmy z zespołami, w których regularnie trenuje po kilkadziesiąt dziewcząt w akademiach – mówi pierwszy z nich. – Cieszymy się ze zwycięstw, a przegrane będą dla nas dobrą szkołą. Najlepszą frajdą dla dziewczyn było to, że mogły się zmierzyć z najlepszymi młodymi piłkarkami z różnych stron Polski.

W czasie turnieju ponad 600 młodych piłkarek i piłkarzy uczestniczyło w przygotowanych przez organizatorów niespodziankach. Nasze piłkarki obejrzały m.in. koncert Roksany Węgiel, zwiedziły stadion Legii a 2 maja były świadkami zwycięstwa Lechii Gdańsk nad Jagiellonią Białystok w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także:

Folklor bez granic w Janowie Podlaskim