Zmarł Mieczysław Burdzicki

Zmarł Mieczysław Burdzicki
fot. SLD

Mieczysław Burdzicki nie żyje

W miniony piątek 24 sierpnia zmarł Mieczysław Burdzicki, wieloletni działacz SLD i samorządowy. W latach 1991-1998 kierował Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Białej Podlaskiej.

Potem przez siedem lat pracował w dziale monitoringu delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białej Podlaskiej, zaś w latach 1999-2006 był zastępcą wojewódzkiego inspektora WIOŚ w Lublinie. Od 1990 r. przez dwadzieścia lat udzielał się jako samorządowiec. Początkowo jako radny, a następnie przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta. Był też przewodniczącym Rady Miejskiej SLD w latach 2012-1016. Po przejściu na emeryturę prowadził działalność gospodarczą w branży handlowej.

Przyjaciele i znajomi zapamiętali go jako człowieka otwartego, pomysłowego, uczynnego i życzliwego. – Mietek był moim serdecznym kolegą z lat szkolnych. Utrzymywaliśmy bliskie kontakty przez wiele lat. Imponowały mi je jego pomysłowość i zaangażowanie. Niczego nie robił na pokaz. Bliskie mu były sprawy miasta i im poświęcił mnóstwo energii. Odszedł wspaniały człowiek – wspomina zmarłego Waldemar Godlewski.

Mieczysław Burdzicki miał 71 lat. Ostatnio chorował. W marcu pochował swoją żonę.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasiaka" z 28 sierpnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. Czy do zaszczytnej biografii tego wspaniałego obywatela nie należałoby dodać: wieloletni działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, zasłużony członek kolegium do spraw wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej, radny miejski w Białej Podlaskiej, do ostatniego dnia obecny wszędzie tam, gdzie dało się zarobić a nie narobić się bez względu na aktualnie panujące opcje polityczne. Bartłomiej Misiewicz powinien dogłębnie przeczytać biografię tego szacownego bialczanina.

Zobacz także: