Zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał niemal 3 promile alkoholu...

Zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał niemal 3 promile alkoholu...
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Do policyjnego aresztu trafił 57-letni mężczyzna, który zasnął za kierownicą swojej ciężarówki, tuż po przekroczeniu granicy naszego kraju. Policję zaalarmowali inni kierowcy, zaniepokojeni, że z człowiekiem nie ma żadnego kontaktu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 maja przed godziną 10 w miejscowości Kukuryki w gminie Terespol na drodze krajowej nr 68. Funkcjonariusz Straży Granicznej powiadomił policję, że jeden z kierowców zwrócił uwagę na mężczyznę siedzącego za kierownicą tira. Oddychał, ale nie było z nim żadnego kontaktu. Nie dało się go też dobudzić. Kierowca zasnął tuż po przekroczeniu granicy naszego państwa. Kiedy jego ciężarówka nie podjeżdżała, zwrócili na to uwagę inny kierowcy, którzy zaalarmowali strażnika granicznego.

– Z uwagi na stan kierowcy, na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia. Już wstępne czynności wykazały, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości, wykonane przez policjantów terespolskiego komisariatu, potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Ustalono też jego tożsamość. To 57-letni obywatel Białorusi. Od kierowcy pobrana została krew na zawartość alkoholu w organizmie – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Ponieważ stan mężczyzny nie wymagał pomocy medycznej, został on doprowadzony do bialskiej komendy policji, gdzie spędził noc. Ciężarówka została zabezpieczona w rejonie przejścia granicznego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoką grzywną.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy