Z Białej do Serpelic na rozpoczęcie sezonu

Z Białej do Serpelic na rozpoczęcie sezonu

Na spotkanie na bialskim placu Wolności przybyli m.in. motocykliści z Terespola

BIAŁA PODLASKA Inauguracja sezonu motocyklowego zgromadziło w niedzielę 18 maja blisko dwustu sympatyków dwóch kółek. Z centrum miasta udali się do Serpelic, gdzie m.in. wzięli udział we mszy i ognisku integracyjnym.

– To już jedenasta inauguracja bialskopodlaskiego sezonu motocyklowego. Przybyło około dwustu uczestników nie tylko z Białej Podlaskiej, ale też z Międzyrzeca Podlaskiego, Terespola i Mińska. W ramach wydarzenia planowana jest parada ulicami miasta, skąd motocykliści udadzą się do Serpelic, gdzie wezmą udział we mszy świętej, a na koniec czeka ich ognisko integracyjne – zapowiedział tuż przed rozpoczęciem prowadzący Jerzy Nowachowicz. Sam też jest motocyklistą.

Rozpoczęcie sezonu to wydarzenie symboliczne, bowiem wielu motocyklistów zaliczyło już wiosenne przejażdżki swoimi maszynami. Imprezę współorganizował prezydent miasta Michał Litwiniuk, także motocyklista. Jak podkreśla, spotkanie ma również charakter edukacyjny. – Trzeba zachęcać do tego, by jeździć bezpiecznie. Nasze środowisko motocyklowe odgrywa w tym wielką rolę. Idee bezpieczeństwa w ruchu drogowym szerzy honorowy prezes klubu motocyklowego Grom Zdzisław Kozłowski. Pozostałe kluby, które były organizatorami zlotu – wszyscy ogrywają tu rolę edukacyjną. Takie imprezy to także atrakcyjny sposób spędzenia czasu dla mieszkańców i możliwość obejrzenia pięknych maszyn – mówi prezydent. Dodaje, że na wniosek organizatorów zorganizowano zbiórkę krwi, a miasto udostępniło budynek magistratu dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by tam można było przeprowadzać akcję.

Cały artykuł w przyszłym papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak"

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: