Wspomogą osoby starsze i samotne

Wspomogą osoby starsze i samotne

GMINA BIAŁA PODLASKA Szlachetny cel zjednoczył 80 wolontariuszy z kilku miejscowości, aby zbierać produkty żywnościowe w ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Darczyńcy nie szczędzili produktów na szlachetny cel.

Gdy 26 lat temu redaktor Ewa Dados z Radia Lublin rzuciła hasło zbiórki produktów żywnościowych i odzieży dla dzieci potrzebujących wsparcia, nie przypuszczała pewnie, że jej inicjatywa przetrwa tyle lat i znajdzie tylu kontynuatorów. W tym roku powstało w całej Polsce ponad 400 sztabów, skupiających ponad 6 tysięcy wolontariuszy. Są wśród nich i mieszkańcy gminy Biała Podlaska, uczestniczący w akcji po raz dziewiąty.

Chęć niesienia pomocy ludziom samotnym i potrzebującym spontanicznie wyrazili: instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury, członkowie zespołów śpiewaczych Barwinek, Chodźta do Nos i Zorza, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni ze szkół w Ciciborze Dużym, Hrudzie, Sławacinku Starym i Styrzyńcu, radne gminy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczennice szkół, Młodzieżowa Grupa Teatralna Pod Perkowicką Strzechą, OSP Sławacinek Stary, OSP Cicibór Duży i OSP Swory, KGW Jutrzenka ze Sławacinka Starego, mieszkańcy gminy Biała Podlaska oraz sześć drużyn biorących udział w meczu Słodkich Serc.

– Nasza spontaniczna akcja prowadzona była przez dwa dni, 22 i 24 listopada – informuje dyrektor GOK Agnieszka Barodijuk. Wolontariusze przez kilka godzin zachęcali klientów odwiedzających trzy bialskie sklepy Biedronka, sklepy Lewiatan w Hrudzie i Rakowiskach oraz Carrefour i Ela w Białej Podlaskiej. Ponadto przed kościołem pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej i kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sworach. Darczyńcy nie zawiedli i do naszych koszy lądowały rozmaite artykuły spożywcze, słodycze i produkty chemii gospodarczej.

24 listopada hala sportowa w Ciciborze Dużym była miejscem charytatywnego meczu Słodkich Serc, którego celem także było zebranie produktów żywnościowych. W turnieju piłki siatkowej uczestniczyło sześć drużyn, a wejściówkami dla zawodników i kibiców były słodycze.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasianin od 3 grudnia

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: