Wspomnienie patrona i rektora

Wspomnienie patrona i rektora

BIAŁA PODLASKA Dzień patrona św. Jana Pawła II obchodzono w murach Państwowej Szkoły Wyższej jak zwykle uroczyście, ale w tym roku nie mogło zabraknąć wspomnienia ś.p. prof. Józefa Bergiera, wieloletniego rektora uczelni. Na wstępie odbył się tzw. senat żałobny.

Dzień patrona świętowano 17 maja. Rozpoczęła go uroczystość w uczelnianej auli, gdzie wyświetlono film o prof. Józefie Bergierze oraz podsumowano okolicznościowy konkurs plastyczny.

– Dzień patrona wpisał się już do kalendarza naszych uroczystości majowych. Jest to czas ciszy, zadumy, możliwości wyrażania swoich uczuć poprzez artystyczne działania. To dzień, który łączy społeczność akademicką, zarówno pracowników, studentów i naszych przyjaciół. Zaprosiliśmy też naszych emerytów i absolwentów, którzy mogą przeżywać z nami – mówi Agnieszka Smarzewska, pełniąca obecnie obowiązki rektora, do momentu wyboru nowego. A Joanna Marchel, nauczyciel akademicki dodaje: – Mamy w tej chwili dwóch patronów, świętego papieża Jana Pawła II i świętej pamięci rektora, który przygląda się temu wszystkiemu z góry. Ten dzień jest refleksyjny, ale kończy się radośnie. Włączony jest też element integracji edukacyjnej.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 21 od 21 maja

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy