Wspaniałym śpiewakom na jubileusz

Wspaniałym śpiewakom na jubileusz

BIAŁA PODLASKA Odsłonięcie pamiątkowej tablicy było punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu 65-lecia Chóru „Społem” w Białej Podlaskiej. Dokonali go prezes chóru Izabela Semeniuk oraz przewodniczący rady nadzorczej spółdzielni Kazimierz Wojtaszek. Na tablicy umieszczone zostały słowa „Założycielom, dyrygentom, chórzystom i akompaniatorom w dowód pamięci, wdzięczności i uznania w 65. rocznicę powstania chóru „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej Członkowie Spółdzielni”.

Wcześniej w uroczyście udekorowanej restauracji „Stylowa” odbyła się część oficjalna obchodów. W ciepłych słowach zwrócił się do chórzystów prezes bialskiej „Społem” Eugeniusz Mazur: – Na waszych koncertach wytwarza się szczególny nastrój i atmosfera, która wyzwala ogromny szacunek dla was. Kłaniamy się wam nisko, dziękujemy za wasz śpiew, za waszą pracę, za wszystko, co zrobiliście i robicie dla miłośników śpiewu, a dzięki temu waszemu śpiewaniu dla naszej spółdzielni.

Wszyscy chórzyści zostali uhonorowani imiennymi statuetkami. Wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył zespołowi dyplom przyznany przez miejską kapitułę nagród kulturalnych. Towarzyszył mu czek na kwotę 3000 zł. W uzasadnieniu kapituła stwierdziła, iż nagroda przyznana została za aktywną działalność na rzecz rozwoju kultury lokalnej, wytrwałe kultywowanie tradycji śpiewu oraz popularyzowanie piękna muzyki i pieśni.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 21 od 21 maja

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy