Wolontariusze zarejestrowani. Bialski sztab WOŚP rośnie w siłę

Wolontariusze zarejestrowani. Bialski sztab WOŚP rośnie w siłę

BIAŁA PODLASKA Zakończyła się rejestracja wolontariuszy, którzy ruszą z puszkami podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27 jej edycja odbędzie się 13 stycznia 2019 r.

Sztab bialskiej WOŚP, podobnie jak w roku ubiegłym, mieścić się będzie w Domowym Szpitalu. To właśnie tam w ostatnich tygodniach trwała rejestracja wolontariuszy. Drugi raz w ten sposób chce pomagać m.in. jedna z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. – Mróz wolontariuszom nie straszy. Fajnie jest pomagać, czuję, że robimy coś dobrego dla innych. Odbiór jest raczej dobry, chociaż młodzi chętniej wrzucają pieniądze do puszek – przyznaje Andżelika Skwierczyńska.

– Warto pomagać. Córka co roku chce angażować się w zbiórkę – przyznaje Katarzyna Styś, mama Zuzanny. Razem przybyły do sztabu 5 grudnia, by się zarejestrować. Dodatkowe dyżury członków sztabu zorganizowano jeszcze 6 i 7 grudnia, a już 10 grudnia ogłoszono na oficjalnym profilu facebookowym bialskiego sztabu, że rejestracja się zakończyła.

Riad Haidar, szef sztabu WOŚP, informuje, że zarejestrowało się 500 wolontariuszy. – Jest to liczba na poziomie ubiegłego roku. W zbiórkę angażują się głównie młodzi ludzie z Białej Podlaskiej i z powiatu bialskiego. Nasze najbliższe działania będą koncentrowały się na promowaniu idei samej akcji i zachęcaniu do hojnego włączania się w nią – mówi ordynator neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Oddział ten jest w znacznym stopniu wyposażony w sprzęt od WOŚP.

Tym razem pieniądze będą zbierane dla szpitali dziecięcych. Finał nastąpi 13 stycznia, a serce Orkiestry będzie biło na placu Wolności. – Zorganizujemy go własnymi siłami. Wystąpią lokalne zespoły: Brevis, Mariall, Mateusz Łopaciuk i kabaret Fryjo. Będą też Bialskie Morsy, które pokażą swoje umiejętności, zorganizujemy turniej wędkarski oraz turniej koszykówki o puchar szefa sztabu WOŚP – wylicza Riad Haidar. Zapowiada jednocześnie, że dzień przed finałem, najprawdopodobniej w Hrudzie, odbędzie się licytacja na rzecz Orkiestry.

W dniu finału również planowane są licytacje, a zabawę zwieńczy światełko do nieba.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: