Wilczyński nowym pełnomocnikiem do spraw młodzieży

Wilczyński nowym pełnomocnikiem do spraw młodzieży

MIĘDZYRZEC PODLASKI Burmistrz Zbigniew Kot powołał nowego pełnomocnika do spraw młodzieży. Został nim Sylwester Wilczyński, od lat związany z międzyrzecką OSP Stołpno, obecnie prezes tej jednostki.

Wilczyński zastąpił Konrada Sawczuka, który w działaniach na rzecz młodzieży wspierał burmistrza od 2019 r. Nowy pełnomocnik, tak jak jego poprzednik, będzie współpracował z Młodzieżową Radą Miasta i przedstawicielami samorządu oraz reprezentował burmistrza w wydarzeniach skierowanych do młodych ludzi. Będzie też pośredniczył w kontaktach między władzami miasta a młodzieżą.

Sylwester Wilczyński to pasjonat pożarnictwa i ratownictwa. W wieku dziesięciu lat dołączył do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Stołpno, gdzie przez lata zdobywał wiedzę i umiejętności, którą następnie przekazywał młodszym kolegom jako dowódca sekcji. Po osiągnięciu pełnoletności wstąpił w szeregi strażaków OSP Stołpno, w której od 2015 roku jest członkiem zarządu. Od niedawna pełni funkcję prezesa oraz członka zarządu oddziału miejskiego. (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym wydaniu „Podlasianina” i na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: