Uśmiercili chronionego jesiotra

Uśmiercili chronionego jesiotra

MIĘDZYRZEC PODLASKI W piątek 15 maja strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej na międzyrzeckiej Żwirowni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabili rybę objętą ochroną gatunkową. Na miejscu interweniowała policja.

Kłusownicy zostali przyłapani przez strażników na gorącym uczynku. „Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej zauważyli dwóch mężczyzn holujących dużą rybę. Widząc, że ryba po złowieniu nie została wypuszczona, strażnicy postanowili podpłynąć łódką do wędkujących. Po skontrolowaniu, zdobyczą okazał się objęty całkowitą ochroną jesiotr. Ryba została zabita przez pseudo wędkarzy, mieszkańców Białej Podlaskiej, i ukryta w bagażniku samochodu” – opisuje Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”.

Jesiotr w Polsce, według Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt (z 2001 r.), ma status gatunku zanikłego na terenie kraju. Mężczyznom za nieprzestrzeganie wędkarskiego regulaminu zostały odebrane uprawnienia do łowienia ryb. Wezwano też policję, która nałożyła mandat w wysokości 600 zł.

Międzyrzeccy wędkarze apelują do osób spędzających czas nad wodą, że jeśli zauważą nieprawidłowe zachowania lub kłusownictwo, to nie bali się interweniować i powiadamiali na przykład Społeczną Straż Rybacką, która postara się jak najszybciej zareagować.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: