Urządzili sobie piknik nad rzeką, dostali mandaty

Urządzili sobie piknik nad rzeką, dostali mandaty

POWIAT BIALSKI W weekend policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzali przestrzeganie przez mieszkańców przepisów dotyczących bezpieczeństwa podczas epidemii. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów nie wszyscy respektują  wprowadzone ograniczenia. Od piątkowego popołudnia 30 osób ukaranych zostało mandatami karnymi za popełnione wykroczenie.

W 10 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie da sądu. Dotyczyły one przede wszystkim gromadzenia się, ale także  poruszania bez osoby dorosłej. – W niedzielę około godz. 17.00 dyżurny Komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób przebywających w rejonie rzeki. Do zdarzenia dojść miała w miejscowości Kijowiec. Policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali grupę ośmiu osób, która urządziła tam sobie spotkanie towarzyskie przy grillu. Wszystkie osoby ukarane zostały mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: