Ulica Warszawska w remoncie

Ulica Warszawska w remoncie

Drzewa wzdłuż ulicy Warszawskiej zostały zabezpieczone, by ich nie uszkodzić podczas robót

BIAŁA PODLASKA Konsorcjum firm Budomex i Tre-Drom rozpoczęło już prace nad budową kolejnego odcinka ul. Warszawskiej. Na początek wycięto znajdujące się blisko jedni drzewa, a te dalsze zabezpieczono.

Rozpoczęta inwestycja to drugi etap przebudowy ul. Warszawskiej. Podpisanie umowy na tę ważną inwestycję miało miejsce w grudniu i ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne, roboty można było rozpocząć niemal od razu. Jedną z pierwszych prac było zabezpieczenie rosnących na poboczu drzew przed uszkodzeniami ciężkim sprzętem, co widoczne jest na zdjęciu obok.

– Jest to inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 8,3 mln zł, co stanowi 70 proc. wartości nakładów kwalifikowanych. Cała inwestycja zamknie się kwotą 13,6 mln zł, ale to niejedyny przykład skutecznego pozyskiwania przez nas środków. W ramach tego samego Funduszu uzyskaliśmy 4,4 mln zł dofinansowania na ulicę Koncertową i rondo na Witoroskiej, co również stanowi 70 proc. wartości inwestycji – przypomina prezydent Michał Litwiniuk.

W przetargu wyłonione zostały firmy, które weszły już na plac budowy. To konsorcjum dwóch bialskich przedsiębiorstw: Budomex i Tre-Drom. – Warszawska to ulica, wzdłuż której posadowione są duże osiedla. Inwestycja będzie realizowana w maksymalnie funkcjonalnej formule: z chodnikami po obu stronach ulicy, ścieżką rowerową. Wykonany zostanie system odwodnienia i wiaty autobusowe, przejścia dla pieszych, zjazdy, skrzyżowania – zapowiada prezydent.

Remontowany odcinek rozpoczyna się od ul. Kopernika do posesji nr 65A. Do wykonania pozostanie jeszcze jeden, ostatni odcinek, do wyjazdu z miasta. – Złożyliśmy już wniosek na ręce wojewody, by z Funduszu Dróg Samorządowych wykonać trzeci etap tej inwestycji. To skromniejszy zakres robót, niż realizowany obecnie, ale konieczny, by sfinalizować ten element infrastruktury drogowej miasta – wyjaśnia Litwiniuk.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: