Uczniowie z Kodnia ratują i uczą ratować

Uczniowie z Kodnia ratują i uczą ratować

O tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia, wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Kodniu, którzy od 10 lat w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczą się jak udzielać pierwszej pomocy.

Program jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła od fundacji otrzymała fantomy i inne pomoce dydaktyczne.

Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze pod hasłem "Ratujemy nocą" odbyły się 17 i 18 kwietnia. Uczniowie klasy 3b pod opieką wychowawczyni Joanny Hernik i Teresy Filipek - koordynatorki programu spotkali się w szkole po południu, aby wziąć udział w zajęciach praktycznych. Podczas zajęć ćwiczyli umiejętności sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej (RKO).

- Serdeczna atmosfera podczas zajęć korzystnie wpłynęła na uczniów, co było widać podczas ćwiczeń. Dzieci bardzo odpowiedzialnie traktowały wskazówki nauczyciela prowadzącego. Wszystkie umiejętności praktyczne zostały wyćwiczone do perfekcji - mówi Teresa Filipek, koordynatorka projektu.

Na zajęcia pokazowe zaproszeni byli rodzice oraz dyrektor ZPO w Kodniu Jacek Malarski. Miłym akcentem po zakończeniu zajęć był turniej piłkarski, zabawy sportowe na sali gimnastycznej, wizyta w Piekarni Mechanicznej w Kodniu połączona z wypiekiem ciasteczek, spacer po Kodniu z latarkami oraz nauka tańca belgijskiego.  Dzieci były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu. Dla niektórych była to pierwsza noc spędzona poza domem bez rodziców, ale pełna atrakcji.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: