Trener podejrzany o pedofilię

Trener podejrzany o pedofilię

POZA PRAWEM 27-letni trener został aresztowany w Białej Podlaskiej. Jest podejrzany o dopuszczenie się tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby poniżej 15. roku życia, za co grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

Sprawa dotyczy młodego zawodnika Akademii Młoda GieKSa, działającej przy klubie GKS Katowice. Śledztwo prowadzone jest od niedzieli 26 maja, kiedy na komendę policji w Będzinie zgłosili się rodzice 13-letniego chłopca. Dzień wcześniej drużyna obejrzała z trenerem rozgrywany w Tychach, w ramach odbywających się w Polsce mistrzostw świata U-20 mecz Argentyny z RPA, a pochodzący z naszego regionu szkoleniowiec (od około dziesięciu lat przebywa na Śląsku) miał się dopuścić niestosownego zachowania podczas rozwożenia podopiecznych do domów.

Komunikat w powyższej sprawie wydała prowadząca akademię Fundacja „Sportowe Katowice”. Oto jego fragment: „Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach. Co najważniejsze, o podjętych działaniach pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi zawieszony pracownik miał kontakt. Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy.”

Aktualnie śląscy prokuratorzy prowadzą śledztwo, by dowiedzieć się, czy podobnych przypadków nie było więcej. Sąd Rejonowy w Będzinie aresztował trenera na trzy miesiące.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy