Śmierć na drodze. Zginął 33-letni motocyklista

Śmierć na drodze. Zginął 33-letni motocyklista

MIĘDZYRZEC PODLASKI Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem na ul. Radzyńskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. W wyniku zderzenia z autem jadący jednośladem mężczyzna nie miał szans.

Do zdarzenia doszło w środę 1 lipca około godz. 21:40 na ul. Radzyńskiej. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową skodą 43-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motocyklem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W chwili zdarzenia 43-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Jednośladem kierował 33-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Droga była po wypadku przez wiele godzin zablokowana.

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku i apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. – Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu, nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego – dodaje rzecznik bialskiej Policji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy