Sklepowa kradzież i ucieczka na wózku inwalidzkim

Sklepowa kradzież i ucieczka na wózku inwalidzkim

BIAŁA PODLASKA Do nietypowej interwencji zostali wezwani bialscy policjanci. W środę 11 maja otrzymali informację o kradzieży ze sklepu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie informacja zgłaszającego, z której wynikało, że jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu poruszała się na wózku inwalidzkim.

W środę około godziny 12.30 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z bialskich marketów. Łupem sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia padły produkty spożywcze, które zostały wycenione na kwotę ponad 300 złotych.

– Z informacji zgłaszającego wynikało, że kradzieży dokonały trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobieta, która poruszała się na wózku inwalidzkim. Mundurowi szybko zatrzymali osoby odpowiadające rysopisowi. Przebywały w rejonie jednego z bialskich centrów handlowych. Policjanci potwierdzili też ich tożsamość. Okazało się że są to mieszkańcy miasta w wieku 26-35 lat. Ujawnili przy nich wszystkie skradzione produkty – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodatkowo policjanci ustalili, że wózek którym poruszała się kontuzjowana 26-latka również został skradziony tego dnia w bialskim szpitalu. To nie koniec, bo przy jednym z mężczyzn policjanci ujawnili dodatkowo odzież pochodzącą z kradzieży. Skradzione produkty zostały zwrócone, natomiast cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania cała trójka była po użyciu alkoholu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: