Ruszają prace w pałacu i kinie

Ruszają prace w pałacu i kinie

MIĘDZYRZEC PODLASKI Coraz bliżej do rewitalizacji pałacu Potockich i sali widowiskowo-kinowej. Burmistrz Zbigniew Kot 30 grudnia podpisał umowy z wykonawcami tych inwestycji.

W wyniku przetargów wybrane zostały dwie firmy z Białej Podlaskiej. Przetarg na remont pałacu wygrała firma PNB Łukasz Niczyporuk Budownictwo, a przebudową sali widowiskowo-kinowej zajmie się Bialskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Teksam Łukasz Daniluk.

W remont pałacu i przebudowę sali widowiskowej w kinie Sława miasto zainwestuje blisko 8 mln zł, z czego większość pochodzi z dofinansowania z funduszy unijnych. Już w styczniu w budynku MOK i pałacu Potockich pojawią się ekipy budowlane, które rozpoczną pierwsze prace w budynkach. Kompleksowy remont sali widowiskowej zakończy się w 2022 r., a prace w pałacu potrwają do 2023 r.

W przypadku rewitalizacji pałacu Potockich zostanie odtworzona zewnętrzna bryła tego budynku. Prace budowlane obejmą balkony, tarasy, dach i elewację. Zmieni się również wnętrze zabytkowego obiektu.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy