Rowerem bezpiecznie do Hruda. Nowa trasa rekreacyjna jeszcze w tym roku

Rowerem bezpiecznie do Hruda. Nowa trasa rekreacyjna jeszcze w tym roku

Duże powodzenie istniejącej ścieżki rowerowej z Białej Podlaskiej do Styrzyńca sprawiło, że władze gminy Biała Podlaska zdecydowały się na budowę kolejnej trasy rekreacyjnej. Tym razem w kierunku Janowa Podlaskiego.

Inwestycja ma powstać z funduszy unijnych, w ramach wspólnego projektu realizowanego we współpracy z miastem Biała Podlaska. Wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego ma duże szanse na dofinansowanie. Władze samorządowe zarezerwowały w budżecie 250 tys. zł na wykonanie projektu i dokumentacji technicznej gminnego odcinka ścieżki, która będzie miała początek przy drodze wiodącej w kierunku Janowa Podlaskiego (przedłużenie ul. Janowskiej, na wysokości traktu do osiedla Relax), a skończy w Hrudzie. Realizacja planów wymaga przygotowania terenu, m.in. wycięcia drzew po lewej stronie trasy. Koszt budowy to 2 mln zł.

Jak zapewnia wójt Wiesław Panasiuk, prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. W dalszym etapie przewidywane jest dokończenie istniejącej ścieżki rowerowej do Styrzyńca. Aktualnie rozpoczyna się ona w Sławacinku Nowym. Dzięki współpracy z miastem cykliści będą mogli jeździć wzdłuż ul. Warszawskiej od parku Radziwiłłowskiego do Styrzyńca.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy