REGION: Kolejne zatrzymania w sprawie celników

REGION: Kolejne zatrzymania w sprawie celników

Zatrzymano kolejne osoby w głośnej sprawie gangu przemytników, działającego na granicy w Terespolu. Przemyt ogromnych ilości alkoholu, papierosów i paliwa w zamian za łapówki umożliwiali celnicy. W sprawie podejrzanych jest już ponad trzydzieści osób.

Zaczęło się od zatrzymania w listopadzie 2017 r. Łukasza L., pracownika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, który podejrzany jest o przyjęcie korzyści materialnej w związku z wykonywanymi obowiązkami służbowymi. Prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Lublinie zastosowała wobec niego areszt tymczasowy. W kilka dni po jego zatrzymaniu aresztowano kolejne dwie osoby, które działały w grupie i przy organizowaniu przemytu. Wtedy zastosowano wobec nich tylko środki dozoru.

Gdy wydawało się, że cała sprawa przycichła, w maju zatrzymani zostali kolejni pracownicy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, uwikłani w korupcję i nielegalny proceder. Było to trzech celników pracujących w wydziale celno-drogowym na przejściu w Terespolu: Grzegorz Z., Andrzej W. i Andrzej F. Wówczas Komenda Wojewódzka Policji informowała też o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej i zatrzymaniu osób, które przemycały alkohol, papierosy i paliwo zza wschodniej granicy i wręczały łapówki celnikom.

Teraz okazało się, że to jeszcze nie koniec zatrzymań w tej głośnej sprawie. – W ostatnim czasie miały miejsce zatrzymania w sprawie toczącej się w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie, a dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili między innymi funkcjonariusze publiczni – potwierdza Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Łącznie w sprawie podejrzanych jest już 36 osób. – Osobom zatrzymanym przedstawione zostały zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – dodaje Kępka. Z uwagi na dobro śledztwa na tym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia więcej informacji.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: