Przewoził papierosy bez akcyzy, wpadł podczas kontroli

Przewoził papierosy bez akcyzy, wpadł podczas kontroli
fot. KMP w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Wczoraj policjanci bialskiej drogówki zatrzymali osobowego mercedesa, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi szybko ustalili, że siedzący za kółkiem 68-latek ma na swoim koncie inne przewinienia. W bagażniku auta mężczyzna przewoził ponad 3 tysiące paczek papierosów bez akcyzy.

 

zabezpieczone papierosyDo zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Zahajki. Policjanci bialskiej grupy SPEED złapali na przekroczeniu dozwolonej prędkości kierującego osobowym mercedesem. – Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej, okazało się, że za kółkiem siedzi 68-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Gdy mundurowi poprosili o okazanie wyposażenia samochodu mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać twierdząc, że takiego nie posiada – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Powód zdenerwowania wyjaśnił się, gdy 68-latek otworzył bagażnik swojego auta. Wewnątrz znajdowała się zapakowana kontrabanda. Początkowo kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności twierdził, że są to przygotowane do wysyłki paczki. Było to jednak 3300 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Gdyby trafiły one na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 78 tys.zł.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę, natomiast 68-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: