Poszukiwali zaginionego 81-latka

Poszukiwali zaginionego 81-latka

GMINA ZALESIE Starszy mężczyzna wyszedł z domu i przez kilka godzin błądził po okolicznych polach i łąkach. Mieszkaniec gminy Zalesie został odnaleziony około 4 km od miejsca zamieszkania. Był wyczerpany i zdezorientowany.

Dyżurny komisariatu w Terespolu powiadomiony o zaginięciu 81-letniego mieszkańca gm. Zalesie w poniedziałek 20 maja około godz. 17.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu rano i do tej pory nie powrócił. Z uwagi na stan zdrowia, jak też wiek pokrzywdzonego istniało realne zagrożenie dla jego zdrowia i  życia - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodatkowym zagrożeniem dla bezpieczeństwa 81-latka była zbliżająca się burza.

- Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze Komisariatu w Terespolu, którzy rozpoczęli poszukiwania. Celem mundurowych było jak najszybsze dotarcie do starszego mężczyzny. W trakcie prowadzonych działań policjanci przeczesywali także pobliski teren - dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Mężczyzna został odnaleziony po około 30 minutach od zgłoszenia. Znajdował się 4 km od miejsca zamieszkania. Leżącego w trawie zaginionego, zauważył jeden z policjantów. 81-latek był wyczerpany i  zdezorientowany. Nie wiedział gdzie się znajduje. Na miejscu policjant udzielili mu pierwszej pomocy.

Wezwany został również zespół ratownictwa medycznego. 81-latek  trafił pod opiekę specjalistów.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: