Policjanci wynieśli 71-letnią kobietę z płonącego domu

Policjanci wynieśli 71-letnią kobietę z płonącego domu

GMINA TERESPOL W minioną sobotę policjanci z terespolskiego komisariatu wspólnie ze strażakami zapobiegli tragedii. Mundurowi wynieśli z płonącego domu 71-latkę, która z uwagi na stan zdrowia nie dała rady samodzielnie opuścić budynku.

Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres z wnętrza domu wydobywały się kłęby gęstego dymu. – Z uwagi na zagrożenie życia kobiety reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Sierżant sztabowy Hubert Gawryluk oraz starszy posterunkowy Robert Mirończuk włączyli się w działania Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach wspólnie ewakuując z budynku 71-latkę. Z uwagi na stan zdrowia kobieta nie dała rady opuścić domu – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mundurowi wynieśli poszkodowaną na zewnątrz oraz udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kobieta przekazana została załodze karetki pogotowia, która udzieliła pomocy poszkodowanej i przewiozła ją do szpitala. Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce ugasiły pożar oraz oddymiły budynek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło w wyniku samozapłonu kartonów składowanych przy piecyku typu „koza”. Policjanci apelują o ostrożność przy użytkowaniu urządzeń grzewczych.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: