Pokażą, jak jeździć bezpieczniej

Pokażą, jak jeździć bezpieczniej

BIAŁA PODLASKA Zimowa Samochodowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy rusza 13 stycznia. To inicjatywa Automobilklubu Bialskopodlaskiego, klubu motocyklowym GROM i Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego.

Zadaniem szkoły będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a służyć będą temu szkolenia teoretyczno-praktyczne. – W ramach szkolenia teoretycznego omówimy między innymi właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy w warunkach zimowych, eksploatację pojazdów w zimie, zasady działania systemów bezpieczeństwa w pojazdach i technikę jazdy w różnych, także ekstremalnych warunkach – wylicza Sebastian Filipiuk z AK Biała Podlaska.

Z kolei zajęcia praktyczne odbywać się będą w formie ćwiczeń samochodowych na zamkniętym placu manewrowym. Do zajęć praktycznych uczestnicy wykorzystają własne samochody. – Przewidujemy również zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej przedmedycznej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz zasad używania gaśnic samochodowych – uzupełnia Filipiuk.

Co ważne, w tym roku będą również organizowane w tych samych terminach treningi jazdy sportowej dla osób, które chciałyby sprawdzić i poćwiczyć swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach, na specjalnie przygotowanych trasach dostosowanych do aktualnych warunków pogodowych. Szczegółowe informacje na ten temat ukażą się wkrótce, warto śledzić profil facebookowy Zimowej Szkoły Bezpiecznej Jazdy.

Każdy, kto chce wziąć udział w zajęciach, proszony jest o pisanie na adres: kontakt@akbiala.pl. Wpisowe za cały cykl szkoleniowy wynosi 200 zł, płatne gotówką podczas pierwszego spotkania. Dla członków klubów organizatorów z opłaconą składką za 2019 rok oraz partnerów – 150 zł. Wpisowe na pojedyncze zajęcia – 60 zł (w ramach wolnych miejsc).

Zgłaszać się można do 10 stycznia lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona do 50. W przypadku osiągnięcia limitu będzie wysłana dodatkowa informacja do zgłaszających się oraz na stronę.

Rozpoczęcie cyklu szkoleń zaplanowane jest na 13 stycznia. Pierwsze zajęcia odbędą się o godz. 10 w WORD przy ul. Orzechowej 60. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w godz. 13-16. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 27 stycznia, 10 i 24 lutego oraz 10 i 23 marca. Zakończenie kursu i sprawdzian odbędą się 6 kwietnia.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: