Pojechali na interwencję w sprawie dzieci, a znaleźli wytwórnię alkoholu

Pojechali na interwencję w sprawie dzieci, a znaleźli wytwórnię alkoholu
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Nieoczekiwany efekt miała policyjna interwencja domowa, do której zostali wezwani bialscy funkcjonariusze. Policjanci ujawnili aparaturę do destylacji i ponad 120 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

W piątkowy (1 marca) wieczór policjanci bialskiej prewencji zostali wezwani na interwencję domową, dotyczącą opieki nad dziećmi. Szybko okazało się jednak, że nie są to jedyne czynności, które na miejscu podejmą funkcjonariusze.

– W trakcie prowadzonej interwencji w jednym z pomieszczeń mundurowi ujawnili aparaturę do destylacji oraz ponad 120 litrów gotowego już produktu, rozlanego do plastikowych butelek. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do produkcji alkoholu oraz butelki z cieczą – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Ze wstępnych informacji wynikało, że o udział w nielegalnym procederze podejrzewana jest 39-letnia mieszkanka posesji. – Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy oraz przypominamy, że obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do jednego roku – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy